Ślub i wesele tuż, tuż i zastanawiacie się nad układem stołów? Kogo z kim posadzić, aby zabawa była przednia i przede wszystkim, jak je ustawić aby rodzina i przyjaciele mieli swobodny dostęp tak do toastów, jak i do tańca? Spieszymy z pomocą, bo jak zawsze – diabeł (nawet na weselu) tkwi w szczegółach!
Planowanie własnego wesela z jednej strony jest niesamowitym doświadczeniem, które przynosi wiele radości, rodzi masę wspomnień, z drugiej bywa utrapieniem, szczególnie gdy musicie zadbać o każdy detal, aby całe wydarzenie było dokładnie takie, o jakim marzyliście. Gdy już wybrane zostały dekoracje, weselne torty posmakowane pozostaje problem najważniejszy, niemalże na wagę złota – układ stołów!
Czy układ stołów w sali weselnej ma znaczenie?
Stół, jaki jest każdy widzi. Niby zwykły, niby zawsze służy do tego samego, a jednak na weselu rośnie do rangi jednego z najważniejszych elementów! A to dlatego, że układ stołów może integrować, sprzyjać tańcom lub swobodnej konwersacji. Ponadto jego układ wpływa także na… charakter całego przyjęcia, a zatem nie można sobie tego tematu odpuścić.
W zależności od klimatu wesela istnieje kilka układów stołów. Oczywiście nikt nie powiedział, że nie można złamać konwenansów – nawet na rustykalnej imprezie możesz zastosować sprawdzone rozwiązania z wesela glamour. Wszystko zależy od twoich oczekiwań. Ale wracając do stołów…
Układ stołów oprócz nadania weselu charakteru, ma też wpływ na całą przestrzeń w sali weselnej. Zbyt duża liczba i źle ustawione stoły utrudniają korzystanie z parkietu, ustawione w ciągach komunikacyjnych zasłaniają państwa młodych i nierzadko utrudniają poruszanie się po całej sali weselnej. No dobrze, to jaki zatem układ stołów jest najlepszy?
Od wiejskiej chaty po romantyczne przyjęcia, czyli układ stołów w sali weselnej
Sala weselna w Grodzisku Mazowieckim zlokalizowana jest w uroczej szklarni, a to daje wam kilka możliwości ustawienia stołów. Wszystko zależy od:
- ilości gości;
- stylu imprezy;
- waszych marzeń i oczekiwań.
Imprezy okolicznościowe, a do takich zalicza się wesele, mają na ogół motyw przewodni. Jeśli jesteście miłośnikami wiejskich klimatów, w których kwiaty przeplatają się z darami natury, doskonałym układem stołu będzie tak zwana podkowa. Takie ułożenie stołów pozwala wam być blisko z całą rodziną, a co ważne sprzyja weselnej integracji!
Inną propozycją jest ustawienie mniejszych, okrągłych stołów na kilka osób – od 6 do 8. Pięknie przybrane stoły idealnie wpisują się w bardziej eleganckie przyjęcia, na których pokazany jest błysk i blichtr. Oczywiście kluczowe są tu dekoracje – kwiaty wprowadzą nas bardziej w erę romantyzmu, podczas gdy kryształy w hollywódzki klimat.
Okrągłe stoły to również doskonałe rozwiązanie jeśli marzycie o weselu w stylu retro. Lata 20., lata 30. – dystyngowana elegancja połączona z lekkością. Ten klimat doskonale odzwierciedlą również stoły ustawione równolegle.
O czym nie można zapomnieć podczas ustawiania stołów?
Układ stołów musicie dostosować nie tylko do dekoracji i motywu przewodniego, ale też do wielkości sali weselnej i liczby gości. Jeśli zależy wam na tym, aby wszyscy dobrze się bawili, mieli czas odpocząć przy stole i ochoczo tańczyli konieczne jest zadbanie o clue wesela, czyli… parkiet.
Układ podkowy zapewnia większą przestrzeń, zatem świetnie sprawdzi się przy większej liczbie gości, szczególnie w średnich salach. Okrągłe stoły to z kolei rozwiązanie skrojone do większych przestrzeni – nie musimy wtedy obawiać się o brak miejsca.
Problem stołów, jak widać jest dość istotny. Kierujcie się naszymi poradami, dzięki czemu jedyną trudnością, jaką kiedykolwiek będziecie mieć w kwestii stołów na weselu będzie powiedzenie stół z powyłamywanymi nogami! Bez względu na to, jaki układ wybierzecie – jesteśmy pewni, że wasze wesele będzie tym najpiękniejszym i wymarzonym!